Latvijas Stājhokeja izlasei labdarības treniņš O.Bārtuļa un K.Skrastiņa nometnes ietvaros

singe-news-image

Šodien, 14. jūnijā plkst. 16:00 Jelgavas ledus hallē notiks labdarības treniņš Latvijas Stājhokeja izlasei, ko vadīs O.Bārtuļa un K.Skrastiņa hokeja nometnes treneri no Kanādas.

Spēlētāji varēs uzlabot savas prasmes kopā ar pasaulē atzītiem profesionāļiem – Montreal Canadiens (NHL) vasaras attīstības nometņu slidošanas tehnikas speciālistu Lucas Lawson, ripas kontroles un metienu tehnikas speciālistu Timu Turku no Carolina “Hurricanes” (NHL) un Tampa Bay “Lightning” (NHL), un Dan Reja – ripas kontroles un metienu tehnikas treneri uz ledus un ārpus tā, hokeja skolas Dangle Hockey school (Kanāda) dibinātāju.

Treniņa ietvaros ir paredzēta arī draudzības spēle ar Latvijas hokeja izlases spēlētājiem.

Sporta veids – stājhokejs (angl.v. standing ice hockey) radās Krievijā pēc ārsta-protēzista dr. Marka Pitkina iniciatīvas, kad viņš zinātniski izpētīja, ka cilvēkiem ar kājas amputāciju ir vieglāk veikt kustības uz ledus slidojot, nekā ejot. Stājhokejs ir tas pats HOKEJS, tikai to spēlē cilvēki ar kustību traucējumiem, kā arī ar roku, kāju amputācijām, kā arī roku, kāju problēmām pec traumām gan sportā, gan sadzīvē.

Starptautiskās PARA ICE HOCKEY federācijas kongresā tika nolemts uzticēt organizēt 2016.gada Pasaules čempionātu – Latvijas Paralimpiskajia komitejai, Latvijas stājhokeja federācijai. Pasaules čempionāts notiks 24.-28.maijā, 2016 gadā. piedalīsies 6 hokeja lielvalstu (Kanādas, ASV, Somijas, Krievijas, Vācijas) komandas. Latvija, Jelgavā tie patiesi būs īsti hokeja svētki, kādi jau tie bija 2006.gadā Pasaules čempionāta laikā. Protams, svētki varēs notikt tikai ja tos atbalstīs gan Valsts, gan pašvaldības, gan labvēļi, mecenāti, sponsori.

Biedrībai „Latvijas Paralimpiskā komiteja” ir reģistrācijas apliecība (VUR), kā arī LR Finansu ministrijas atļauja saņemt ziedojumu un sponsoru, ziedotāju ienākuma nodokļa atlaides dokumenti.

Paralimpiskais sports un vispār sports cilvēkiem ar invaliditāti nav sociālā rehabilitācija – TAS IR SPORTS ĪSTIEM ATLĒTIEM, kuri pārvar daudz lielākas fiziskās un morālās barjeras nekā profesionālie sportisti, lai varētu trenēties, gatavoties un piedalīties sacensībās!

Lūdzam Jūs atbalstīt Latvijas sportu cilvēkiem ar invaliditāti, būsim pateicīgi par jebkāda veida palīdzību.

Biedrības „Latvijas Paralimpiskā komiteja” rekvizīti:

LPK, Reģ.Nr. 40008025464

Stabu ielā 60, LV -1011, Rīga

Banka: A/S SEB banka Rīdzenes filiāle

b/k UNLALV2X

Konts: LV48UNLA0002045469690

Nolikums