NHL spēlētāji dāvina bērniem 20 hokeja ekipējuma komplektus

singe-news-image

Šā gada 05. novembrī Volvo ledus hallē Rīgā notika svinīgs pasākums, kura laikā Latvijas izlases aizsargs Oskars Bārtulis sadarbībā ar NHLPA(Nacionālās Hokeja Līgas Spēlētāju Asociācija) „Goals&Dreams” fondu un biedrību „Jaunie censoņi” pasniedza īpašu ziedojumu jaunajiem hokejistiem no ģimenēm, kurām ir nepieciešams atbalsts – 20 jaunus hokeja ekipējuma komplektus.

Labdarības akcijas organizētāji un ziedojuma saņēmēji no Latvijas puses ir biedrība „Jaunie censoņi”, kuru mērķis ir attīstīt hokeja spēli Latvijā un uzlabot jaunās hokeja paaudzes spēles iemaņas. Piesaistot Latvijas trenerus un rūpīgi izvērtējot bērnu vajadzības, tika izvēlēti 20 bērni, kuriem pasākuma laikā tika pasniegti hokeja ekipējuma komplekti, kuros ietilpa viss nepieciešamais – ķivere, aizsargi, nūja un slidas. Hokeja formas nonāca Liepājā, Ventspilī, Talsos, Brocēnos, Rīgā, Valmierā un Daugavpilī.

Kontinentālās hokeja līgas Doņeckas „Donbass” kluba aizsargs Oskars Bārtulis, kas ir labdarības programmas iniciators no Latvijas puses, stāsta: „Visi 20 bērni ir tie, kuriem ir degsme spēlēt hokeju, bet kuru ģimenēm nav pietiekošu līdzekļu, lai iegādātos visu hokeja spēlei nepieciešamo aprīkojumu. Treneri no dažādām Latvijas pilsētām palīdzēja izvērtēt, kuriem bērniem ziedojums ir visvairāk nepieciešams. Mēs ticam, ka bērni attaisnos uz viņiem liktās cerības un pieliks visus pūliņus, lai kļūtu par labiem spēlētājiem.”

NHLPA „Goals&Dreams” fonda priekšsēdētājs Devins Smits (Devin Smith) par programmu saka sekojošo: „Jau vairāk kā 12 gadu laikā NHL spēlētāji ir ziedojuši vairāk kā 20 miljonu ASV dolāru šim fondam, lai palīdzētu hokeja attīstībai visā pasaulē. Mēs esam izsūtījuši hokeja aprīkojumu visur, sākot no Austrālijas līdz Dienvidāfrikai, kā arī Eiropā, Malaizijā un Ziemeļamerikā. Lielākais šķērslis bērniem sākt spēlēt hokeju ir lielās aprīkojuma izmaksas. Tādēļ mūsu mērķis ir palīdzēt tiem bērniem, kurus līdz šim dzīve nav lutinājusi.”

1999. gadā Nacionālās hokeja līgas Spēlētāju asociācija (National Hockey League Players’ Association – NHLPA) izveidoja fondu „Goals & Dreams”, kas sniegtu iespēju spēlētājiem kaut nedaudz, ar saviem ziedojumiem pateikties spēlei, kuru viņi tik ļoti mīl. Programmas dalībnieki ziedojuši pilnus hokeja aprīkojumu komplektus vairāk kā 60 000 bērniem, kuriem nepieciešama materiālā palīdzība, vairāk kā 25 valstīs, kā arī iesaistījusies, sniedzot atbalstu simtiem ledus arēnu, atjaunošanā un celtniecībā visā pasaulē. Līdz šai dienai fonds „Goals & Dreams”, ziedojis vairāk kā 20 miljonu ASV dolāru, lai palīdzētu hokeja pamatprogrammām visā pasaulē, lai izveidotu to par lielāko šāda veida programmu. Papildus informācija atrodama NHLPA mājas lapā www.nhlpa.com.

Pasākuma ietvaros tika novadīts treniņš, kurā piedalījās tādi izcili latviešu hokejisti kā Artūrs Irbe, Aigars Cipruss, Artūrs Kulda un Juris Klodāns.

Nolikums