Noslēdzas Skrastiņa un Bārtuļa hokeja nometne bērniem

singe-news-image

Šodien, 22.jūnijā noslēdzas Kārļa Skrastiņa un Oskara Bārtuļa ikgadējā hokeja meistarības nometne bērniem vecumā no 7 līdz 16 gadiem, kurā piedalījās 143 jaunie hokeja censoņi no Latvijas un ārvalstīm un kas norisinājās NHL treneru un Latvijas izlases hokejistu vadībā.

Šovasar Jelgavas ledus hallē norisinājās divas Skrastiņa un Bārtuļa hokeja nometnes, kas ilga no 10. līdz 15. un no 17. līdz 22. jūnijam, bet kaismīgākajiem jauniem hokejistiem bija iespēja trenēties visas 12 dienas, piesakoties abām nometnēm. Šo iespēju izmantoja ļoti daudzi nometnes dalībnieki.
Turpinot pagājušā gada tradīcijas, savās zināšanās nometnes ietvaros dalījās augsta līmeņa hokeja speciālisti no ārvalstīm –Vjačeslavs Kuzņecovs no Filadelfijas Flyers, Tims Turks no Motreālas Canadians, kā arī Dions Del Monte no Toronto, Kanādas. Karu dienu paraugtreniņos piedalījās arī KHL un NHL spēlētāji un speciālisti. Uz ledus ik dienas bija sastopami tādi izcili pašmāju hokejisti kā Aigars Cipruss, Rodrigo Laviņš, Kaspars Daugaviņš, Māris Jučers, Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš, Jānis Sprukts, Georgijs Pujacs un citi, kas piedalījās treniņos un apmācīja nometnes dalībniekus. Talkā nāca arī vietējie treneri, līdz ar ko visiem bērniem tika pievērsta uzmanība un nodrošināta individuāla pieeja.
Dions Del Monte, kas regulāri organizē līdzīgas treniņnometnes Kanādā, kā vienu no galvenajiem pozitīvajiem aspektiem uzsver to, ka nometnē ir piesaistīti augstas kvalitātes instruktori (treneri) un ir augsts treniņu līmenis gan ledus, gan ārpus ledus nodarbībās. „Fokusēšanās uz individuālo slidošanas un ripas vadības meistarības paaugstināšanu sniedz spēlētājiem iespēju ātrā laikā uzlabot savas prasmes. Visi spēlētāji strādāja smagi, daudz mācījās un darīja to ar lielu prieku. Lieliska nometne!” tā nometni vērtē Dions del Monte.
Arī Tims Turke, ripas kontroles un metienu tehnikas speciālists, netaupa labus vārdus par nometni: „Esmu piedalījies kā treneris daudz nometnēs visā pasaulē. Atšķirībā no tām, Skrastiņa un Bārtuļa nometne sniedz iespēju piedalīties un savas spēles iemaņas uzlabot dažāda vecuma un prasmju līmeņa spēlētājiem kopā. Apmeklēt šādu nometni dalībniekiem ir īsta bauda! Es vienmēr būšu ar mieru atkal un atkal atgriezties nometnē, cik ilgi tas vien būs iespējams.”
Vjačeslavs Kuzņecovs, kas ir slidošanas tehnikas treneris NHL komandā Philadelphia Flyers un Adirondack Phantoms, īpaši augstu vērtē neatlaidību un sekmes, ko bērni parādīja treniņos: „visi strādāja ļoti smagi, tāpēc nometnes beigās lielākā daļa jauniešu jau spēja slidot daudz prasmīgāk, ātrāk un straujāk nobremzēt, nezaudējot līdzsvaru.”
Pēc vecāku teiktā, nometnes dalībnieki un paši vecāki esot sajūsmā par bērnu aizrautību un interesi būt šajā hokeja nometnē un gūt jaunas, vērtīgas zināšanas, apgūt tādus paņēmienus, kas citur netiekot mācīti. Kaut arī treniņi sākoties agri no rīta, bērni neesot jāmodina – vairums ceļoties paši un ar nepacietību gaidot treniņu sākumu. Nometnē gūtā pieredze esot nenovērtējama, un tā kalpošot par drošu pamatu tālākai jaunās hokejistu paaudzes izaugsmei.

Nometnes dalībnieka Edvarda Dilāna mamma Inga dalās iespaidos par nometni: „Paldies treneriem par pacietību, jo savaldīt visus šos puikas tiešam ir smags darbs. Ļoti patika, ka uz ledus vienlaicīgi bija vairāki treneri un palīgi, jo līdz ar to katram bērnam tika veltīts vairāk uzmanības. Es esmu gandarīta, ka bērna prieks un patika par nometni dominēja pār nogurumu un neveiksmēm. Šī nometne bija lieliska pieredze Edvardam.”

Nolikums